ویپ

ویپ چیست؟

ویپ چیست

ویپ ها یا قلیان های الکترونیکی دستگاه های هستند که از سال ها قبل در سراسر دنیا استفاده می شوند و طرفداران پر و پا قرصی دارند. معمولا برای ترک سیگار یا قلیان استفاده می شوند و در همین زمینه برای بسیاری از افراد مفید بوده اند. اما تصور عموم جامعه از کلمه ویپ، تمام دستگاه های ویپینگ هستند! این یک باور اشتباه است چراکه دستگاه های ویپینگ فقط به ویپ ها خلاصه نمی شوند و به طور کلی به ۳ دسته ویپ، پادسیستم و پاد ماد تبدیل می شوند.

انواع دستگاه های ویپینگ
بهتر است خیلی سراغ حاشیه ها نرویم و یک راست برویم سر اصل مطلب و این سه گروه را بررسی کنیم.

۱) ویپ ها:

دستگاه هایی هستند که از یک بخش به نام بدنه یا اصطلاحا ماد، باتری داخلی یا ۱ یا ۲ عدد باتری خارجی و اتومایزر تشکیل می شوند. در گروه ویپینگ MTL یا دهان به ریه قرار دارند، با جویس ها سازگارند و حجم بخار بسیار زیادی دارند. از آنجایی که محل اتصال اتومایزر به بدنه ویپ ها کانتور ۵۱۰ است بسته به مدل ویپ می توانید از چند مدل اتومایزر روی دستگاه خود استفاده کنید. هم چنین روی بدنه دستگاه های ویپ معمولا یک دکمه برای کام گرفتن و دو یا یه دکمه برای اعمال تنظیمات وجود دارد. این دکمه ها امکان شخصی سازی دستگاه را برای تان فراهم می کنند.

۲) پادسیستم ها:

دستگاه های جمع و جور و کوچکی هستند که معولا با کارتریج های یکپارچه یا کویل و کارتریج کار می کنند و دارای یک بدنه یا ماد با باتری داخلی هستند.در گروه ویپینگ DTL یا مستقیم به ریه قرار دارند و با سالت نیکوتین ها سازگارند. حجم بخار نسبتا کمی دارند و نیکوتین بیشتری را منتقل می کنند و اکثر دکمه ای برای کام گیری ندارند و به صورت اتوماتیک این امکان را در اختیار شما قرار می دهند.

۳) پاد ماد ها:

دستگاه های پاد ماد همانطور که از اسمشان هم مشخص است هم می توانند به عنوان ویپ و هم به عنوان پادسیستم کارایی داشته باشند. این دستگاه های دوکاره معمولا با کارتریج و کویل سازگارند و هم با جویس ها و سالت نیکوتین ها. از یک بدنه یا ماد و باتری داخلی (در برخی مدل ها باتری خارجی) و کارتریج ساخته شدند و همانند ویپ ها دارای دکمه برای فایر و اعمال تنظیمات هستند.

دستگاه های ویپ چطور کار می کنند؟

باتری تعبیه شده در دستگاه های ویپ به محض فشردن دکمه فایر انرژی لازم برای گرم شدن المنت داخل کویل اتومایزر را تولید می کنند و اتومایزر هم پس از گم شدن مایع جویسی که داخل مخزن شان وجود دارد را به بخار تبدیل می نمایند. ویپ ها همانطور که گفتیم به دلیل داشتن امکان تغییر تنظیمات این اجازه را به شما می دهند میزان وات خروجی را کنترل کنید.

دستگاه های ویپینگ چطور کار می کنند

البته بهتر است برای درج این تنظمیات از بازه واتی که روی کویل شما از سوی شرکت سازنده آن ذکر شده استفاده کنید.

کدام یک از دستگاه های ویپینگ برای شما بهترین گزینه است؟

اگر برای اولین بار به یک فروشگاه حضوری ویپ یا سایت فروش آنلاین ویپ مراجعه کنید، مسلما با تعداد زیادی از دستگاه ها با شکل و رنگ های بسیار متفاوت روبرو خواهید شد و قطعا این سوال برای تان پیش خواهد آمد که کدام یک از آن ها برای شما بهترین گزینه است.

  • اگر در طول روز بیش از ۵ نخ سیگار می کشید و به این کار اعتیاد پیدا کرده اید بهترین انتخابی که می توانید داشته باشید پادسیستم ها هستند زیرا همانطور که در بالاتر هم گفتیم با سالت نیکوتین ها که دارای درصد نیکوتین بالایی هستند، سازگاری کامل دارند و کام سفت تری که می دهند و حجم بخار کمتر آن ها دقیقا شما را یاد کام گرفتن از سیگارتان می اندازد و همان میزان نیکوتین را در اختیار ریه های شما قرار می دهد.
  • اگر با دیدن ویدیوهای حرکات نمایشی با ویپ به این دنیای بزرگ علاقمند شده اید و هیچ اعتیادی به نیکوتین ندارید، دستگاه های ویپ و جویس هایی با درصد نیکوتین ۰ به دردتان می خورد.
  • اگر عادت به کشیدن قلیان و ساخت انواع و اقسام حلقه دارید ویپ ها به همراه جویس ها برای شمدا کاربردی هستند. زیرا دارای حجم بخار بسیار بیشتری از قلیان هستند و شما را دچار سرگیجه ی پس از کشیدن قلیان دوسییب آلبالو نمی کنند.
  • اگر هم جزو افرادی با طرز فکر اقتصادی باشید و بخاهید هم ویپ و هم پادسیستم داشته باشید پاد ماد ها بهترین انتخاب ممکن برای شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *