پاد سیستم

پادسیستم یکبار مصرف چیست؟ بررسی دلایل محبوبیت

پادسیستم یکبار مصرف چیست؟ بررسی دلایل محبوبیت

پادهای یک بار مصرف هر روز طرفداران بیشتری پیدا می کنند و سطح محوبیت شان افزایش می یابد. واضح ترین دلیلی که می توان برای این اتفاق مطرح کرد این است که در مقایسه با  پادسیستم ها و ویپ ها انعطاف پذیری بیشتری نسبت به خواسته ویپر دارند و علاوه بر قیمت بسیار پایین تری که دارند شخص ویپر را از پر کردن جویس یا شارژ باتری خلاص می کنند.
اجازه دهید کمی دقیق تر به این مسئله بپردازیم.

کوهنوردی و ویپینگ
فرض کنید ویپری هستید که قرار است به طبیعت گردی در دل کوهستان بروید! کوهی از وسایل ضروری و کاربردی را با خودتان به دوش می کشید و مسیر سخت و البته لذت بخشی در پیش دارید. وسط راه هوس کام از پادتان را می کنید! اگر ببینید دستگاه شما شارژ ندارد یا جویس مخزن آن رو به اتمام است شارژ مجدد و ریختن جویس هم کار زمان بری است و هم ممکن است انجام آن برای شما مغدور نباشد. اینجاست که پادهای یکبار مصرف خودی نشان می دهند.

و اما اصلا پاد یکبار مصرف چیست؟!

پادسیستم ها همانطور که احتمالا می دانید دستگاهی است که عملکردی مشابه سیگار دارند و نیاز است برای استفاده از آن ها سراغ سالت نیکوتین ها که ایجوس هایی با درصد نیکوتین بالا هستند بروید زیرا به دلیل نوع ساخت سالت نیکوتین ها و وجود درصدی به خصوص از مواد تشکیل دهنده، برای استفاده در کویل و کارتریج های پادسیستم ها مناسب هستند و آسیبی به آن ها وارد نمی کنند.
اما داستان یکبار مصرف بودن چیست؟ منظور از پاد یکبار مصرف این است که با یک کام باید دستگاه را دور بیندازیم؟؟!

پاد یکبار مصرف چیست
خیر، به هیچ عنوان! درست است که همچین نامی برای این گروه از دستگاه های ویپینگ انتخاب شده اما این انتخاب دلیل متفاوتی دارد. پادهای یکبار مصرف دقیقا به اندازه تعداد پافی که از سوی کمپانی سازنده مشخص و روی جعبه یا خود دستگاه ذکر شده به شما کام می دهند (گاهی حتی بیشتر 😊) و نام آن ها به دلیل اینکه پس از اتمام پاف قابل شارژ نیستند، یکبار مصرف گذاشته شده است.

پاد یکبار مصرف، مقرون به صرفه و اقتصادی!

دستگاه های ویپینگ و لوازم جانبی آن ها عموما گران به حساب می آیند حالا اگر دستگاه شما نیاز به تعمیر یا سرویس (مثلا تعویض پنبه کویل در اتومایزر های مکانیکال) هم داشته باشد یک مبلغ دیگری هم به خرج و مخارج شما اضافه خواهد شد. نکته جالب درباره پادهای یکبار مصرف این است که تمام چیزی که نیاز است را در خود دارند یعنی ایجوس، باتری داخلی (مثلا ۷۰۰ میلی آمپر) و کارتریج همه به طور یکجا از سمت کارخانه تولید کننده برای شما آماده شده اند.

مقرون به صرفه بودن پادهای یکبار مصرف

هزینه خرید یک پاد یکبار مصرف هم بسیار کم تر از دستگاه های ویپینگ است. به عنوان مثال به طور میانگین می توان با ۳۰۰ هزار تومان یک پاد یکبار مصرف خوب تهیه کرد اما برای یک وستگاه ویپینگ متوسط حداقل باید ۷۰۰ هزار تومان هزینه کنید و این تنها مبلغی است که باید برای خرید دستگاه بپردازید! هزینه ایجوس و کویل و سایر لوازم جانبی هم که جای خود دارد!

بدون دردسر و همیشه در دسترس

یکی از دلایلی که باعث می شود افراد زیادی از ویپینگ منصرف شوند و آن را کنار بگذارند درسرهایی است که به همراه دارد. ممکن است بعضی وقت ها در لحظاتی به خصوص بدون هیچ وقفه ای بخواهید کامی از دستگاه خود بگیرید. اگر ویپ شما جویس نداشته باشد یا شارژ آن تمام شده باشد به طور کامل حس و حال شما از بین خواهد رفت و شاید ویپ را برای همیشه کنار بگذارید زیرا دائما نیاز به رسیدگی و شارژ دارد!

در دسترس بودن
به همین دلیل است که پادهای یکبار مصرف با عادات فعلی شما مطابقت دارند. سیگاری ها متوجه خواهند شد که استفاده از ویپ یکبار مصرف سریعتر و آسانتر از استفاده از سایر دستگاه های ویپ است.

دسترسی به یکبار مصرف ها فوری است، منتظر ماندن ندارد و بسیار شبیه سیگار است.

قابلیت حمل آسان

یک پاد یکبار مصرف به مراتب قابلیت حمل آسان تری نسبت به سایر دستگاه های ویپینگ دارد. یک ویپ می تواند تا ۲۵۰ گرم وزن داشته باشد. این مثل گذاشتن دو گوشی موبایل در جیب تان است.

کیف سنگین
در کیف و جیب ما ایرانی ها معمولا به اندازه کافی فضا ندارد زیرا موبایل و شارژرها و هندزفری و کیف پول شما باید اولویت بیشتری نسبت به ویپ پاد داشته باشند. به همین دلیل یک پادسیستم یکبار مصرف کوچک با وزن ۲۰ گرم انتخاب منطقی تری است. در ضمن هنگامی که از آن استفاده می کنید و پاف های آن تمام می شود، می توانید آن را دور بیندازید و کیف خود را سبک تر کنید. این پادسیستم های قلمی خیلی باریک هم هستند، بنابراین می توانند در فضاهای تنگ و کوچک جا شوند. در واقع این دستگاه ها برای مسافرانی که در سراسر جهان همیشه کوله‌پشتی به دوش اند و نیاز به صرفه‌جویی در فضا دارند بسیار عالی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *