اتومایزر, ویپ

نحوه تمیز کردن اتومایزر

نحوه تمیز کردن اتومایزر

با پیشرفت تکنولوژی و ارائه دستگاه‌های ویپینگ جدید، افراد سیگاری تمایل بیشتری به استفاده از این دستگاه‌ها پیدا کرده‌اند. با کنترل مقدار نیکوتین موجود در دستگاه ویپ، می‌توان از ماده اعتیادآور نیکوتین فاصله گرفته و راحت‌تر به ترک سیگار پرداخت. افرادی که از این نوع دستگاه‌ها استفاده می‌کنند، بهتر است با طرز استفاده از آن و نحوه تمیز کردن دستگاه به خوبی آشنا باشند. با تمیز کردن مخزن تانک ویپ، از عملکرد بهتری برخوردار خواهد شد. در ادامه این مطلب قرار است نحوه تمیز کردن اتومایزر، مخزن را شرح دهیم.

نحوه تمیز کردن اتومایزر

 

چرا تمیز بودن دستگاه ویپ مهم است؟

تمیز بودن ویپ، باعث می‌شود تا دستگاه از بهترین عملکرد خود برخوردار شود. با اینکه وجود سالت نیکوتین و جویس در دستگاه آسیبی به آن وارد نمی‌کند، اما در دراز مدت سبب آسیب و مشکلاتی برای دستگاه خواهد شد. برای همین بهتر است بسته به بازه‌های زمانی که از دستگاه استفاده می‌کنید، از تمیز کردن دستگاه ویپ غافل نشوید. یکی از مزیت‌های تمیز کردن مخزن تانک این است که آثار باقی مانده از جویس قبلی به طور کامل از دستگاه پاک می‌شود. در نتیجه زمانی که به ویپینگ با یک جویس جدید می‌پردازید، مزه‌ جویس‌ جدید با جویس قدیم تداخلی پیدا نخواهد کرد. برای همین است که تمیز بودن دستگاه ویپ بسیار مهم است و هر ویپری باید به آن توجه کافی داشته باشد.

نحوه تمیز کردن اتومایزر

هر چند وقت یکبار میبایست اتومایزر را تمیز کرد ؟

همچنین اگر مرتبا در حال خرید جویس‌های جدید هستید، قطعا باید اتومایزر را تمیز نمایید، تصور کنید در حال مصرف جویس با طعم تنباکو هستید، اما جویس قبلی که دراتومایزر ریخته بودید طعم میوه انبه بوده است، مسلماً در هنگام استنشاق جویس تنباکو در صورت تمیز نکردن اتومایزر، طعم انبه نیز برای شما تداعی خواهد شد .

اتومایزر دستگاه ویپ مانند قلیان بو نمیگیرد، هر موقع قصد تعویض طعم جویس را داشته باشید میتوانید این کار را انجام دهید، اما میبایست پیش از تعویض جویس، اتومایزر را تمیز نمایید .

پیش نیاز های تمیز کردن اتومایزر

پیش از تمیز کردن اتومایزر، میبایست اتومایزر را از بدنه دستگاه جدا نمایید. پس حتما ماد دستگاه را از اتومایزر جدا نمایید. ورود مایعات به داخل ماد و بردهای الکترونیکی دستگاه منجر به خراب شدن دستگاه خواهد شد .

نکته بعدی باز کردن کویل از اتومایزر است، حتما پیش از تمیز کردن اتومایز، کویل را از اتومایزر جدا کنید. شستن کویل یا برخورد مایعات دیگر به غیر از جویس به کویل منجر به از دست رفتن خاصیت کویل دستگاه میشود. در این روش قصد داریم تا تمیز کردن مخزن دستگاه ویپ را به شما توضیح دهیم، این روش شامل تمیز کردن کویل ویپ نخواهد شد .

کویل‌های ویپ به هیچ عنوان قابلیت تمیز کردن و استفاده مجدد را ندارد، کارخانه‌های تولید کننده این قطعات، آنها را به نحوی طراحی کرده‌اند که پس از سوختن و کثیف شدن، میبایست آنها را تعویض نمود. با شستن کویل یا قرار دادن کویل در الکل کویل شما تمیز نخواهد شد و تنها خاصیت خود را از دست میدهد!

قرار دادن اتومایزر در داخل آب گرم

برای تمیز کردن مخزن تانک ویپ با آب، باید یک کاسه را از آب گرم پر کنید. سپس بخش اتومایزر را از ماد جدا کنید و در صورتی که جویس درون مخزن باقی مانده بود، آن را دور بریزید. بعد از آن اجزای اتومایزر را جدا کنید و درون کاسه آب گرم قرار دهید. در صورت نیاز می‌توانید از یک برس نرم برای تمیز کردن قطعات اتومایزر استفاده کنید. اگر مخزن تانک ویپ خیلی کثیف باشد، بهتر است چند قطره مایع ظرفشویی نیز درون آب گرم بریزید. پس از تمیز شدن اتومایزر، اجزا را با یک پارچه یا دستمال خشک کنید و چند دقیقه در هوای آزاد بگذارید. بعد از گذشت ۱۵ دقیقه می‌توانید اجزای اتومایزر را مجددا به دستگاه ویپ وصل کنید و برای استفاده از دستگاه، آن را آماده کنید.

جمع بندی

شما با مراقبت از دستگاه خود و تمیز کردن به موقع آن علاوه بر اینکه عمر دستگاه را افزایش میدهید بر روی کیفیت ویپینگ نیز اثر میگذارید و این کار شما باعث میشود ویپینگ بهتری داشته باشید و در نتیجه از ویپینگ خود لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *