ویپ

بهترین راه‌‌های ترک سیگار، ترک سیگار با ویپ را شروع کنید

ترک سیگار با ویپ ، ویپ چیست

پیش از اینکه به راه های ترک سیگار بپردازیم بهتر است با دلایلی که باعث میشود یک شخص به سمت مصرف سیگار برود آشنا شویم، چرا که با فهمیدن دلایل مصرف و حذف عوامل میشود راهی برای ترک سیگار یا حداقل کم کردن مصرف سیگار ایجاد کرد.

این روزها تغییر و سخت‌تر شدن شرایط زندگی، افزایش فشار های اقتصادی و بالا رفتن حس ناامیدی به خصوص در بین جوانان باعث شده افراد بیشتری به مصرف سیگار روی بیاورند. اغلب افراد سیگاری بعد از مدتی تصمیم به ترک آن میگیرند چرا که با عوارض زیاد سیگار که روی سلامتی بدن، پوست، مو و روابط اجتماعی آنها میگذارد مواجه میشوند ولی در بیشتر مواقع موفق به ترک سیگار نشده یا بعد از مدتی دوباره شروع به مصرف سیگار میکنند.

ما در این مقاله به شما کمک میکنیم تا با راحت ترین روش، موفق به ترک سیگار شوید بدون اینکه عوارض آن شما را آزار دهد.

مهمترین عوامل اعتیاد به سیگار:

 

ترک سیگار با ویپ ، ویپ چیست

اگر از افراد سیگاری علت اعتیادشان را بپرسیم اغلب نمی‌دانند چه شد!! اما اگر دقیق تر به زندگی، ارتباطات و احساساتشان بنگریم و آن ها را واکاوی کنیم چند عامل تکرار شونده را خواهیم دید.در ادامه به این عوامل می‌پردازیم.

۱– خانواده:

حمایت و توجه خانواده به خصوص پدر و مادر در شکل گیری شخصیت، ایجاد اعتماد به نفس و سبک رفتاری مناسب فرزندان بسیار مهم است. رفتار درست والدین در تربیت فرزندان باعث میشود خطرات رفتارهای ناسالم فرد را کاهش و به آن احساس امنیت دهد یا برعکس عدم سازگاری با خانواده باعث بروز اختلالات روانی و افسردگی شده که افراد را به سمت سیگار کشیدن سوق میدهد.

۲- خصوصیات اخلاقی:

خصوصیات اخلاقی بد مثل اضطراب، افسردگی، زودرنجی، کینه و نفرت، حتی خصوصیات خوب اخلاقی مثل مهربانی اگر بیش از حد باشند می‌توانند فرد را دچار اختلالات شخصیتی کنند. در این شرایط ممکن است فرد برای رسیدن به آرامش و رضایت خاطر به سیگار کشیدن روی بیاورد.

۳- دوستان:

سنین حساس نوجوانی را همه تجربه کرده اند. اکثر نوجوان ها به دنبال نشان دادن خود به بزرگتر ها و حتی دوستانشان هستند. به همین دلیل برخی از نوجوانان برای اثبات بالغ شدن یا حتی پذیرفته شدن در گروه دوستانشان شروع به سیگار کشیدن می‌کنند.

۴- رسانه ها:

تلویزیون، فیلم های سینمایی، بازی های ویدیویی و… همه اجزای رسانه ها می‌توانند افراد را به سیگاری شدن ترغیب کنند. حتما می‌پرسید چطور؟ با نمایش صحنه هایی که هنرپیشه محبوب، برای آرام شدن اعصاب یا کم شدن ناراحتیش سیگار روشن می‌کند. البته این پیام های غیر مستقیم بیشتر روی نوجوانان اثر دارد.

مهم ترین عوامل تصمیم به ترک سیگار:

افراد به هردلیلی که سیگاری شوند، بعد از مدتی درگیر عوارض آن می‌شوند. شاید فکر کنید فرد سیگاری فقط سلامتی خود را به خطر انداخته و در این زمینه حق تصمیم گیری با خود اوست. اما اینطور نیست. دود سیگار برای اطرافیان فرد سیگاری هم به شدت مضر است. از بحث سلامت که بگذریم، بوی بد همیشگی دهان، زرد شدن دندان ها، ریزش مو، کدر شدن پوست صورت، خستگی، نسخی و… از دیگر عوارض اعتیاد به سیگار است که پس از مدتی گریبان فرد سیگاری را می‌گیرد.

به همین دلیل تعداد زیادی از آن ها بعد از یکسال یا کمتر تصمیم به ترک سیگار می‌گیرند. اما به همین راحتی نمی‌توانند این تصمیم را عملی کنند. اکثرا هم به دنبال روشی هستند که با کمترین مشکل بتوانند به هدف خود یعنی ترک سیگار برسند.

تا اینجا درمورد زیاد شدن تعداد افراد سیگراری، دلایل آن صحبت کردیم و گفتیم که چه عواملی در اعتیاد به سیگار دخیل هستند. در ادامه به روش های موجود برای ترک سیگار می‌پردازیم.

روش های ترک سیگار:

حتما شنیده اید که باید عادت های صحیح را جایگزین عادت های غلط کرد! درمورد ترک سیگار هم همه همین را می‌گویند.

  • مطالعه کتاب
  • ورزش هدفمند و هرروزه
  • نوشیدن آب و آبمیوه
  • استفاده از دارو با تجویز پزشک و…

اما به نظر شما این روش ها چاره سازند؟

این سوال جواب قطعی ندارد. اگر اراده ای محکم و فولادین دارید و تصمیم گرفته اید هرطور شده سیگار را کنار بگذارید، شاید برای شم چاره ساز باشد. ولی حقیقت کمی متفاوت است. اکثر افراد با استفاده از این روش ها نتوانستد ترک سیگار تضمینی را تجربه کنند. چند روزی از سیگار دور شده اند و باز برگشته اند و این کار فقط باعث سرزنش شدن از جانب اطرافیان را برایشان به همراه داشته.

بهترین و ساده‌ترین روش ترک سیگار:

 

ترک سیگار با ویپ ، ویپ چیست

اکثر شما روش‌های بالا را برای ترک سیگار امتحان کرده‌اید و به این نتیجه نرسیده‌اید همین باعث شده دنبال روش‌های مطمئن‌تری باشید. خبر خوب این است که واقعا روش آسان و ساده ای برای ترک سیگار وجود دارد که در آن از آسیب های سیگار با کمترین عوارض دور می‌شوید!

بله اکسیر اصلی اینجاست!! استفاده از سیگارهای الکترونیکی یا ویپ. در ادامه به توضیح این محصول که انقلابی در زمینه ترک سیگار به راه انداخته می‌پردازیم:

سیگارهای الکترونیکی تاریخچه دور و درازی دارند، این دستگاه ها با هدف ترک ساده سیگار تولید شدند. چراکه از گوگرد و قطران موجود در سیگار استفاده نمی‌کنند و به کم خطر ترین حالت ممکن، نیکوتین بدن افراد سیگاری را تامین می‌کنند. این دستگاه ها کم کم با استقبال مردم مواجه شدند و به مرور پیشرفت کردند.

درحال حاضر سیگار های الکترونیکی به سه دسته تقسیم می‌شوند که شما می‌توانید بر اساس معیارهای خود اعم از حجم مصرف نیکوتین، حجم بخار، قدرت دستگاه و… یکی از آن ها را انتخاب کنید.

۱٫ ویپ ها:

دستگاهی که انرژی خود را مستقیما از باتری دریافت کرده و آن را به کویل منتقل می‌کند، با داغ شدن کویل مایع جویس بخار شده و عمل ویپینگ آغاز می‌شود.

ویپ ها از مایع جویس که نیکوتین کمتری دارد استفاده می‌کنند. این دستگاه حجم بخار فوق العاده ای را ایجاد می‌کند و برای کسانی که به دنبال ترک قلیان هستند مناسب است. همچنین اگر در طول روز یکی دو نخ سیگار می‌کشید هم ویپ ها می‌توانند نیازتان را رفع کنند. حتی اگر سیگاری نیستید هم می‌توانید از ویپ ها همراه با جویس های بدون نیکوتین استفاده کنید و از آن لذت ببرید.

۲٫ پاد سیستم ها:

پاد سیستم ها هم مثل ویپ ها عمل می‌کنند. انرژی را به کویل منتقل کرده و کویل با داغ شدن سالت نیکوتین موجود در مخزن را به بخار تبدیل می‌کند.

همانطور که اشاره شد مایع مورد استفاده در پاد سیستم ها، سالت نیکوتین نام دارد. این مایع مقدار نیکوتین بالا و حجم بخار کمی را تولید می‌کند. درصورتی که در روز بیش از ۱۰ نخ سیگار می‌کشید و به دنبال ترک آن هستید، پاد سیستم ها بهترین گزینه برای شما هستند.

۳٫ پاد ماد ها:

پاد ماد ها را می‌توان جدیدترین نسل سیگار های الکترونیکی دانست. در واقع پاد ماد ها هم به عنوان ویپ و هم به عنوان پاد سیستم کار می‌کنند. با تغییر کویل یا کارتریج دستگاه و البته مایع مورد استفاده می‌توانید هرزمان که خواستید دستگاهتان را به ویپ یا پاد سیستم تبدیل کنید.

مضرات سیگار الکترونیکی:

واقعا مضرات سیگار الکترونیکی کمتر از سیگار است؟ این سوالی است که خیلی می‌شنویم! برای جواب به این سوال، محققان زیادی سالها تحقیق و آزمایش کرده اند، مقالات متعددی در مجله های علمی معتبر جهان به چاپ رسیده است. و پزشکان سلامت افرادی سیگاری را با افرادی که از سیگار های الکترونیک استفاده می‌کنند، مقایسه کرده اند. نتیجه این همه تحقیق چه بود؟

کاغذ، گوگرد و نیکوتین موجود در سیگار همزمان می‌سوزند، همین موضوع باعث به وجود آمدن ماده ای به نسبت سمی می‌شود که سلامت ریه را به شدت تحت تاثیر قرار می‌دهد. همچنین قطران موجود در سیگار برای سلامت دهان و دندان خطرناک است. اما در سیگار های الکترونیک چیزی نمی‌سوزد، کاغذ و گوگردی هم وجود ندارد که سوختنشان همراه با نیکوتین ماده ای سمی تولید کند.

سیگار های الکترونیک از مایعی که به آن لیکوئید گفته می‌شود و به دو دسته جویس و سالت نیکوتین تقسیم می‌شود، برای رساندن نیکوتین به بدن استفاده می‌کنند. بخش عمده لیکوئید ها از گلیسیرین گیاهی (VG) و پروپیلن گلیکول (PG) که در مواد غذایی و داروها هم استفاده می‌شود، تشکیل می‌شود. داغ شدن کویل باعث تبخیر این مایع شده و نیکوتین را به بدن شما می‌رساند. بدون قطران، بدون گوگرد و بدون هیچ ماده خطرناک دیگری!

نتیجه‌گیری:

همه می‌دانند که ترک سیگار چقدر به سلامتی کمک می‌کند اما به اراده ای فولادین نیاز دارد. اگر تا به امروز نتوانسته اید با رش های سنتی سیگار را ترک کنید، ویپ و پاد ها برای راحتی شما به بازار آمده اند. اولین و مهم ترین قدم را برای رسیدن به سلامتی‌تان بردارید!

از شما ممنونیم که تا انتهاب مقاله همراه ما بودید! اگر از روش های سنتی یا سیگار های الکترونیکی استفاده برای ترک سیگار استفاده کرده و موفق بوده اید، نظرات خود را با دیگر خوانندگان مقاله در میان بگذارید تا همه بتوانند از سلامتی خود محافظت کنند.

در صورتی که تمایل به خرید ویپ، پاد سیستم یا پادماد ها دارید، پیشنهاد می‌کنیم به سایت فروشگاه ویپرزدیلی مراجعه نمایید. همچنین می‌توانید از کارشناسان به صورت تلفنی و آنلاین مشاوره بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *