کویل

کویل مش چیست؟

مضرات-کویل-مش

ویپ وسیله‌ای است که در آن به کمک کویل بخار، جویس و طعم دهنده به فرد منتقل می‌شود. البته ویپ با سیگار متفاوت است و صرفاً به جای دود غلیظ سیگار، بخار جویس به دهان افراد وارد می‌شود و از این جهت سبب می‌شود تا ضررهای بسیار کمتری نسبت به سیگار داشته باشد و فرد احساس سنگینی در ریه خود نکند.

هر ویپی از اجزای متفاوتی تشکیل شده است. یکی از اجزای مهم و جدا نشدنی ویپ، کویل است. کویل یک قطعه فلزی مانند است که دارای چند المنت از جنس‌های نیکل، استیل و تیتانیوم است که درون آن یک تکه پنبه نسوز تعبیه شده تا بتواند وظیفه خود را به خوبی انجام دهد. کویل یکی از مهمترین بخش‌های ویپ محسوب می‌شود زیرا اگر کویل نباشد جویس درون تانک اتومایزر تبدیل به بخار نخواهد شد. در مقاله پیش رو قصد داریم تا در خصوص کویل مش در ویپ‌ها، اطلاعاتی مفیدی به مخاطبان عزیز ارائه دهیم. اما بهتر است پیش از اینکه وارد این بحث شویم وظیفه کویل ها را مورد بررسی قرار دهیم.

وظیفه کویل در ویپ‌ها

در واقع کویل وظیفه گرم کردن جویس را به عهده دارد و همین داغ کردن سبب می‌شود تا جویس به بخار تبدیل شده و طعم و عطر جویس از آن استخراج و وارد دهان شود. انواع کویل عمر متفاوتی دارد. البته به طور میانگین طول عمر آن‌ها بین یک ماه است.

طول عمر کویل به میزان مصرف شما از ویپ و همینطور نوع جویس هم بستگی دارد پس اگر مصرف بالایی دارید یا از جویس مرغوبی استفاده نمی‌کنید بهتر است طی هر ۳ هفته و نهایت ۱ ماه کویل خود را تعویض کنید.

آشنایی با کویل های مش

آشنایی با کویل‌های مش با وجود اینکه مش‌ها در میان تانک‌های از پیش ساخته شده‌ی ساب اهم جدیدند آنها تکنولوژی جدیدی نیستند و حتی برای کاربرها‌ی اصلی و کمی قدیمی آشنا هستند. در واقع مش از مواد اصلی مورد استفاده برای کویل در دستگاه‌هایی با اتومایزر‌های قابل بازسازی بود تا زمانی که از کوتون برای تولید فیتیله استفاده شد و در واقع کوتون جای آن را گرفت. ولی جدا از دنیای RDA و RTA ها مش نوآوری جدیدی به شمار میرود.

اگر به یک کویل مش خوب نگاه کنید به راحتی متوجه خواهید شد که چرا به آن مش میگویند. اگر به کویل‌های سیم پیچ معمولی نگاه کنید متوجه طراحی مارپیچ آنها خواهید شد ولی در بررسی کویل‌های مش درواقع همان مش (توجه داشته باشید که مش به معنای حلقه مشبک با شبکه‌های ریز است) را مشاهده خواهید کرد. کویل‌های مش یک حلقه‌ی فلزی را جایگزین سیم‌های موجود در کویل‌های عادی کردند. این تغییر ساده در طراحی مزیت‌های زیادی را فراهم کرد که کویل‌های عادی  قادر به دستیابی به آنها نبودند.

مزیت های کویل های مش

اکنون به شرح کویل‌های مش می‌پردازیم دلایل بسیار زیادی برای امتحان کردن کویل‌های مش وجود دارد. چه به بخار بیشتری علاقه داشته باشید و چه طرفدار طعم دهی بهتر و با کیفیت‌تری باشید، این طراحی جدید به شما کمک می‌کند.

کویل‌های مش از جهت‌های زیادی از کویل‌های عادی بهتر هستند ولی تمام برتری آنها از یک ویژگی نشات میگیرد و آن طراحی این کویل‌ها است که باعث شده است که آنها سطح وسیعتری ( کل سطح فیتیله) را تحت پوشش قرار دهند و گرما را بهتر حفظ کنند.

فایرینگ سریعتر

یکی از مزیت‌های اصلی کویل‌های مش فایرینگ سریعتر آنها نسبت  به کویل‌های عادی است. این فایرینگ سریعتر به شما کمک می کند تا به طور موثرتری کام‌های سنگین‌تری بگیرید، طعم خوبی را حس کنید و مقدار قابل توجهی بخار تولید کنید.

بخار و طعم بهتر

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های کویل مش طعم پذیری می‌باشد. همانطور که گفتیم کویل‌های مش سطح وسیعتری را پوشش می‌دهد که این مساله باعث می‌شود مقدار ایجوس بیشتری به یکباره بخار شود. در نتیجه شما طعم بهتری دریافت و بخار بیشتری ایجاد می‌کنید. ترکیب فایرینگ سریعتر و بخار شدن جویس بیشتر یک ترکیب ایده ال برای هر ویپر و بلاخص ویپرهای حرفه ای است.

بهبود بخشیدن طعم جویس

این مسئله کمی به ذهنیت شما بستگی دارد ولی اگر جویس شما طعم جالبی برای شما ندارد بهتر است این را بدانید که به عقیده ی بعضی از ویپرها کویل‌های مش طعم ایجوس را نه تنها قوی‌تر  بلکه در واقع کمی بهتر  میکنند. البته درستی این موضوع اثبات شده نیست و به درک شخصی شما وابسته است. به هر حال به نظر میآید که اگر باور داشته باشید که کویل‌های مش قادر به بهتر کردن طعم جویس شما هستند به احتمال زیاد بهبود طعم ایجوستان را حس خواهید کرد.

غلظت

غلظت یکی دیگه از ویژگی‌های مهم کویل مش می‌باشد. کویل‌های مش کل سطح کوتون را پوشش میدهند که تمام نقاط به یک میزان گرم میشوند که باعث می‌شود طعم بهتر و بیشتری داشته باشد.

عمر بیشتر کویل

عمر بیشتر کویل یکی دیگر از ویژگی‌های کویل می‌باشد به دلیل اینکه گرما در این نوع کویل‌ها در یک نقطه متمرکز نیست و در همه نقاط به یک میزان گرما پخش می‌شود. کویل‌های مش فشار کمتری را متحمل می‌شوند که یعنی طول عمر بیشتری دارند و این به معنای صرفه جویی در مصرف انرژی و پول شماست.

بهره‌وری بیشتر برق

تمام کویل ‌ها محدوده ایده‌آل (‏و حداقل)‏ وات خود را دارند.

نکته خوب در مورد كویل مش این است که لازم نیست آن‌ها را به بیش از ۱۰۰ وات تبدیل کنید تا عملکرد شگفت انگیزی داشته باشند (‏مانند سیم گرد)‏. ​

این امر به ویژه برای دستگاه‌های وات پایین و یا مودهای خروجی مستقیم مفید است، که در آن سطوح وات بهینه پایین‌تر به این معنی است که باتری می‌تواند آن‌ها را به طور موثر برای دوره‌های طولانی‌تر به كار اندازد. ​

معایب کویل های مش

مصرف ایجویس

دستگاه‌هایی با تانک ساب اهم در مقابل بخار زیادی که تولید میکنند و طعم بهتری که ارائه می‌دهند، ایجویس زیادی مصرف می‌کنند. مش های کویل باعث افزایش مصرف جویس می‌شوند. این کویل‌های مش طعم بهتر، بخار بیشتر و فایرینگ سریعتری دارند ولی بدون مصرف جویس بیشتر قادر به ارائه‌ی این ویژگی‌ها نیستند. پس در ازای کویل به صرفه‌ای که دارید باید هزینه بیشترسی را برای ایجوس بپردازید.

ترجیحات در مورد گرمای کویل

کویل‌های مش هنگام کام گرفتن بخار ملایمی را وارد دهانتان میکنند چون قادر به تولید گرمای زیادی نیستند. اگر از آن دسته از ویپرهایی هستید که کام‌های سنگین تر و گرم تر را ترجیح میدهید احتمالا کویل‌های مش زیادی برای شما مناسب نیستند.

جمله آخر

اکنون که از مزایا و معایب کویل‌های مش مطلع شدید می‌توانید به راحتی تصمیم خود را در انتخاب مناسبترین کویل برای ویپینگ خود بگیرید. چناچه همچنان نیاز به توضیح و مشورت بیشتر در این زمینه داشتید می‌توانید با ما در مجموعه ویپرزدیلی ارتباط گرفته تا شما را در تصمیم خود یاری رسانیم. ما مفتخریم که در این پروسه به مخاطبین خود خدمت کنیم.

یک فکر در مورد “کویل مش چیست؟

 1. بيژن گفت:

  با درود
  كويل گيگ ويپ سراي m با دستگاه تي ٢٠٠ تاچ اوكي ميشه؟

  1. farshad گفت:

   درود بر شما
   خیر دوست عزیز
   کویل زد تهیه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *